Naujienos

#nesmagu#Šimašiau

Pirmadienis, 2018 10 15
Prieš keletą dienų įvyko Liberalų Sąjūdžio Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame buvo nuspręsta kandidatu į Vilniaus merus iškelti Remigijų Šimašių bei savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvauti steigiant rinkiminį komitetą.

Prieš keletą dienų įvyko Liberalų Sąjūdžio Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame buvo nuspręsta kandidatu į Vilniaus merus iškelti Remigijų Šimašių bei savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvauti steigiant rinkiminį komitetą.

Pirmiausiai į akis krenta, tai, kad tokių svarbių klausimų svarstyti susirinko vos daugiau nei šimtas liberalų, kai Vilniaus skyrius deklaruoja, kad turi apie 1400 narių. Tai yra visiškas fiasko. Nusivylę pastarųjų metų Liberalų Sąjūdžio veikla, matydami nesibaigiančias vidines rietenas ir intrigėles, sutrikę dėl Vilniaus mero politinių viražų, didžioji dalis skyriaus narių tiesiog tyliai protestuoja nedalyvaudami posėdžiuose ir galbūt nebetapatindami savęs su šia politine jėga. Akivaizdu, kad atsakomybę už tokią situaciją turi prisiimti dabartinė skyriaus pirmininkė A. Armonaitė bei liberalų faktinis lyderis mieste R. Šimašius.

Kurdami atskirą frakciją Vilniaus miesto taryboje daug kartų akcentavome, kad Vilniaus Liberalų Sąjūdžio frakcijoje, o taip pat ir skyriuje vyksta negeri dalykai. Kad svarbūs miestui sprendimai yra priimami labai siaurame rate, kad nevyksta demokratiška diskusija, o turintys kitokią nuomonę, negu išrinktųjų ratelis, yra nepageidaujami. Akivaizdu, kad tokioje situacijoje, laisvę ir toleranciją mylintis liberalas jaučiasi svetimas. Paskutinis Liberalų Sąjūdžio visuotinis susirinkimas tik tapo anksčiau išsakytų nuogastavimų iliustracija.

R. Šimašius ir jo artimiausia aplinka visada mėgsta pabrėžti, kad jie yra itin atsakingi, principingi, ištikimai liberalų vertybes saugantys liberalai. Aiškėja, kad karalius nuogas. Visa tai yra tik dūmų uždanga, fasadas, opiumas ar žolė liaudžiai. Deja, bet tenka pripažinti, kad noras bet kokia kaina likti valdžioje, prisitaikyti yra kur kas artimesni dalykai, negu gražios deklaracijos. Užtenka prisiminti, R. Šimašiaus sprendimą pulti į Lenkų rinkimų akcijos glėbį mieto Taryboje, tam, kad išsaugoti šiltas kėdutes jį supantiems prisitaikėliams ir užsitikrinti komfortišką situaciją sau pačiam.

Politinio cinizmo viršūnė tapo naujausias R. Šimašiaus ir jo ratelio planas apgauti rinkėjus per artimiausius savivaldos rinkimus. Liberalų sąjūdžio partijos nariai nusprendžia partijos narį, kuris priklauso ir partijos Valdybai, kelti kaip nepartinį kandidatą į merus ir įpareigoja suburti rinkiminį komitetą, kuriame pagrindą sudarys tie patys Remigijaus Šimašiaus draugai liberalai. Tokių fokusų Lietuvos politikoje dar nėra buvę. Ir vėl viskas tik tam, kad valdžios troškulys yra nepalyginamai didesnis, negu principai, garbė, sąžinė. Kadangi partijos suknelė dabar labai sutepta, tai užsidėsiu nepriklausomo komiteto paltuką. Gal niekas nepastebės? Dalyvausiu rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas su nepartiniu komitetu, bet partijoje lieku. Nežinau, kaip teisiškai šią abrakadabra įvertins rinkimų komisija, bet moraline prasme tai yra visiška degradacija. Pirmiausia, Šimašiau, ar tikrai tiki, kad rinkėjas toks naivus ir nesupras tokio manevro? Antra, Šimašiau, kaip Tu gali toliau priklausyti partijai, kurios vėliavą nori nukišti į slapčiausią kampą, kad tik niekas nepamatytų? Trečia, kada partijai, kuri stengiasi atstovauti liberalias vertybes, tikrai sunku, tu tiesiog iš jos tyčiojasi? Pats vis dar būdamas, jos nariu? Nesmagu, Šimašiau, tiesiog nesmagu....

https://www.facebook.com/Vidmantas-Martikonis-1656982701227354 Vidmantas Martikonis © 2015-2024 Visos teisės saugomos