Naujienos

Vilniaus politikas ir turtuolis Vidmantas Martikonis paruošė du butus pabėgėliams

Trečiadienis, 2015 09 23
Vienas turtingiausių sostinės verslininkų, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys liberalas Vidmantas Martikonis vykdo net juokais duotus pažadus. Prieš Lietuvos-Serbijos rungtynesEuropos krepšinio čempionato pusfinalyje socialiniame tinkle „Facebook“ V.Martikonis parašė, kad lietuviams laimėjus jis apgyvendins pabėgėlių šeimą. Lietuviai laimėjo. Šią savaitę sostinės milijonierius savo pažadą patvirtino oficialiai.

Praėjusį penktadienį pabėgėlius priimti V.Martikonis siūlėsi juokais. „Šiandien laimim prieš serbus – ryt apgyvendinu pabėgėlių šeimą (nors ir iš Serbijos)“, – rašė jis socialiniame tinkle.

Lietuvos krepšininkai serbus įveikė, o V.Martikonio pažado jo virtualūs draugai nepamiršo. Todėl politikui teko pažadą įvykdyti. Šią savaitę jis parašė laišką socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei ir Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro vadovui Robertui Mikulėnui pasisiūlydamas priimti keturių pabėgėlių šeimą.

„Informuoju jus, kad turiu galimybę ir esu pasiruošęs apgyvendinti karo pabėgėlių keturių asmenų šeimą Vilniaus mieste“, – rašo V.Martikonis.

Priims tik bėgančius nuo karo

15min.lt jis sakė, kad sutinka priglausti tik bėgančius nuo karo, bet ne geresnio gyvenimo ieškančius žmones.

Tų, kurie ieško, kur minkščiau lova paklota, aišku, aš nenorėčiau priimti, – sako V.Martikonis.
„Aš neabejoju, kad atsiras daug žmonių, kurie priims karo pabėgėlius, tarp jų ir aš. Gal tokį pažadą daviau ir humoro forma, bet ir be jo būčiau tai padaręs, jei tokių pabėgėlių Lietuvoje tikrai atsiras. Tačiau būtent nelaimėlius, o ne tuos, kuriems rūpi tik orus pragyvenimo lygis, bet dirbti jie nenori. Tiems, kuriuos ištiko tikra nelaimė, turime padėti prisimindami ir kaip mūsų žmonės – žydai ir lietuviai – bėgo prieš ir po karo. Tačiau tų, kurie ieško, kur minkščiau lova paklota, aišku, aš nenorėčiau priimti“, – dėstė V.Martikonis.

Nekilnojamojo turto nuoma besiverčianti V.Martikonio įmonė pabėgėliams jau paruošė du butus Ratnyčios gatvėje, Vilniuje. V.Martikonis pripažįsta, kad didelės prabangos ten nebus, tačiau gyventi – įmanoma.

„Butai maždaug 35 kvadratinių metrų dydžio, dviejų kambarių, bendrabučio tipo. Šiuo metu ten gyvena lietuvių šeimos normalios“, – sako V.Martikonis.

„Jei norėtų dirbti, ir darbo rastume. Žinoma, ne už maksimalų užmokestį, tai tikrai. Pradedant nuo minimumo ar dar mažiau. Svarbu, kad išmoktų. Be to, ir kalbos klausimas svarbus. Dėl jo aš į darbą labiau linkęs būčiau priimti kokį ukrainietį, nes susikalbėti lengviau“, – sakė V.Martikonis.

Lietuvai per ateinančius dvejus metus gali tekti priglausti 1105 nuo karo Sirijoje, Irake ir Eritrėjoje bėgančius žmones.

https://www.facebook.com/Vidmantas-Martikonis-1656982701227354 Vidmantas Martikonis © 2015-2024 Visos teisės saugomos